ثبت نام آخرین دوره آموزش هوشمندسازی ساختمان تابستان ۱۳۹۶
22/08/2017
راهنمای خرید بهترین دوربین‌ مداربسته و انواع آن
07/07/2019
نمایش همه

سیستم صوتی هوشمند مولتی روم چیست و چه امکاناتی دارد؟

سیستم صوتی هوشمند

سیستم صوتی هوشمند

سیستم صوتی هوشمند مولتی روم چیست و چه امکاناتی دارد؟

سیستم صوتی مولتی روم و چندگانه یک سیستم صوتی گسترده است که این امکان را به ساکنین یک خانه هوشمند می دهد تا هر زمان بتوانند موسیقی دلخواه خود را در قسمت های مختلف ساختمان گوش کنند. علاوه بر این با پیاده سازی سیستم صوتی هوشمند این امکان وجود دارد تا سناریوهای مختلفی مثل سناریو مهمانی در پروژه اجرا شود. این سیستم صوتی هوشمند به طرق مختلفی در پروژه های هوشمندسازی ساختمان در ایران پیاده سازی می شود که در زیر به انواع آن اشاره می کنیم:

 

سیستم صوتی هوشمند مرکزی ( شبکه ای ):

در این مدل پیاده سازی, یک امپلی فایر مرکزی نصب شده و با توجه به زون های مختلف خانه از طریق کابل با اسپیکرهای متعدد شبکه می شود. کنترل این امپلی فایر از طریق ریموت کنترل IR امکان پذیر است که بسته به اینکه شما از چه استاندارد هوشمندسازی استفاده کتید می توانید با استفاده از یک مبدل IR جهت ترجمه فرامین مختلف به سیستم خانه هوشمند خود استفاده نمائید. بطور مثال چنانچه شما ساختمان خود را با پروتکل KNX هوشمند کرده باشید و از محصولات خانه هوشمند ZENNIO استفاده کرده باشید می توانید جهت اتصال سیستم صوتی از ماژول IRSC-OPEN  این برند استفاده نمائید.

 

سیستم صوتی هوشمند گسترده:

در این مدل از اسپیکرهای دیواری که بصورت یکپارچه با امپلی فایر ارائه می شوند می توان در زون های مختلف استفاده نمود. این مدل سیستم صوتی از طریق بلوتوث به گوشی موبایل متصل شده و امکان پخش فایل های صوتی از روی گوشی موبایل را دارند. لازم به ذکر است در این حالت امکان پیاده سازی سناریو از طریق سیستم صوتی وجود ندارد و ساکنین خانه هوشمند صرفا از طریق موبایل امکان ارسال فرامین روی سیستم صوتی را صرفا داخل محدوده ساختمان دارند.